دیدار و گفت‌وگوی نمایندگان با هر ۴ زندانی بازداشت‌شده در اعتراض‌های اخیر / درخواست برای بازدید فراکسیون زنان از زندان‌ها

نماینده اصلاح‌طلب مردم تهران در مجلس با اشاره به بازدید امروز نمایندگان از ملاقات با هر ۴ زندانی که در جریان اعتراض‌های اخیر بازداشت شده و در اوین به‌سر می‌برند، خبر داد. به گزارش خبرنگار ایلنا، فاطمه سعیدی با اشاره به بازدید بعد از ظهر امروز نمایندگان مجلس از زندان اوین اعلام کرد: امروز به‌همراه […]

نماینده اصلاح‌طلب مردم تهران در مجلس با اشاره به بازدید امروز نمایندگان از ملاقات با هر ۴ زندانی که در جریان اعتراض‌های اخیر بازداشت شده و در اوین به‌سر می‌برند، خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، فاطمه سعیدی با اشاره به بازدید بعد از ظهر امروز نمایندگان مجلس از زندان اوین اعلام کرد: امروز به‌همراه تعدادی از نمایندگان از زندان اوین بازدید کردیم که این بازدید بیش از ۲ ساعت به‌طول انجامید و در نهایت قرار شد جمع‌بندی نهایی در قالب گزارشی تا فردا در اختیار رسانه‌ها قرار گیرد.

وی با اشاره به بازدید از بخش‌های مختلف زندان اوین خاطرنشان کرد: هم‌اکنون تنها ۴ نفر از بازداشت‌شدگان اعتراض‌های اخیر در اوین همچنان زندانی هستند که در جریان این بازدید با هر ۴ نفر دیدار و با آن‌ها گفت‌وگو کردیم.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: باتوجه به آن‌که به‌گفته مسئولان زندان اوین، هیچ زنی در میان بازداشت‌شدگان فعلی وجود ندارد، از بند نسوان بازدید نکرده و با این حال از بندهای ۲۰۹ و بخش‌هایی دیگر از زندان مردان بازدید کردیم.

عضو هیات رییسه فراکسیون امید مجلس همچنین، ضمن تقدیر از مسئولان به‌دلیل توجه به اهمیت حضور نمایندگان زن در این بازدید، به بخشی از مذاکرات خود با رییس زندان اوین اشاره کرد و گفت: درخواستم از رییس سازمان زندان‌ها این بود که حتماً نسبت به انجام همکاری‌های لازم برای بازدید فراکسیون زنان مجلس از زندان‌های زندان اقدام کنند.

وی ادامه داد: البته یک خانم هم هنوز در بازداشت است که با ایشان نیز صحبت کردیم و امیدواریم زودتر آزاد شوند. برای آنها نیز قرار تامین به جز بازداشت صادر شده اما به دلیل مشکلات مالی هنوز نتوانسته‌اند تودیع کنند.

سعیدی در پایان تاکید کرد: همکاری بسیار خوبی از سوی مسئولان زندان برای حضور بنده به‌عنوان یک نماینده زن انجام شد که جای تقدیر و تشکر دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.