چرا همیشه «علی دایی»؟

اعتراض دایی در اصل بیش از اینکه به صدور حکم باشد به این مدل از اجرای حکم است که برخی تیم ها و افراد را مستثنی می کند. این اعتراض اما پس از بازی با استقلال در لیگ برتر شکل دیگری گرفت. تنها ۲۴ ساعت پس از اعتراض بلند بالای علی دایی به حکم ناگهانی […]

اعتراض دایی در اصل بیش از اینکه به صدور حکم باشد به این مدل از اجرای حکم است که برخی تیم ها و افراد را مستثنی می کند. این اعتراض اما پس از بازی با استقلال در لیگ برتر شکل دیگری گرفت.

تنها ۲۴ ساعت پس از اعتراض بلند بالای علی دایی به حکم ناگهانی کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال ، اشتباه داوری در دیدار نفت و استقلال دوباره صدای اعتراض علی دایی را بلند کرد.

, چرا همیشه «علی دایی»؟, رسا نشر - خبر روز

به گزارش عصرایران ، سرمربی نفت تهران یک روز پیش از بازی استقلال حکم انضباطی محرومیت اش را دریافت کرد. حکمی که نشان می داد علی دایی حق ندارد در بازی مقابل استقلال روی نیمکت بنشیند.

علی دایی به دلیل صدوردیر و مدل این حکم امکان اعتراض به آن نداشت. دایی می خواست در بازی با استقلال روی نیمکت بنشیند و در دو قسمت نسبت به حکم اعتراض داشت.

او اینکه دایی اعتقاد داشت احکام کمیته انضباطی معمولا با این سرعت صادر نمی شود که در مثال های موجود می تواند متوجه شد که او درست می گوید و دوم هم اعتقاد داشت که این حکم می توانسته در بازی این تیم جام حذفی اجرا شود که باز هم درست می گفت چون سال قبل محرومیت مهدی رحمتی به همین شکل اجرا شد.

علی دایی در اصل به احکامی اشاره کرد که در طول فصول گذشته صادر شده و برای برخی بازیکنان و تیم ها استثنا قائل شده است.البته این اعتراض های دایی بیش از اینکه ریشه در نارضایتی اش داشته باشد ریشه در رفتار ادامه دار فدراسیون فوتبال نسبت به تیم اوست.

علی دایی در سال های اخیر در هر تیمی که بوده هم اعتراض های زیادی کرده و هم به نظر می رسد که بیش از همه مورد ظلم قرار گرفته.

او در زمانی که پرسپولیس بود یک فهرست بلند از پنالتی هایی داشت که برای تیمش گرفته نشده و حالا که از این تیم به نفت تهران رفته یک فهرست دیگر دارد. تیم دایی به تایید کارشناسان در ۱۶ بازی لیگ برتر ۸ پنالتی درست به نفعش گرفته نشده . آماری که اگر هر فصل تکرار شود ممکن است صدای هر مربی ای را دربیاورد.

اعتراض دایی در اصل بیش از اینکه به صدور حکم باشد به این مدل از اجرای حکم است که برخی تیم ها و افراد را مستثنی می کند. این اعتراض اما پس از بازی با استقلال در لیگ برتر شکل دیگری گرفت.

دیداری که استقلال با یک گل پیروز شد که در اثر ضربه ایستگاهی به ثمر رسید. ضربه ای ایستگاهی که با اشتباه داور به دست آمد.هرچند اعلام خطا در پشت محوطه جریمه نمی تواند به منزله سوت عمدی داور باشد و البته اگر دایی در فینال جام حذفی هم محروم می شد باز ممکن بود به دلیل فلان رویه فدراسیون اعتراض کند. اما حقیقت اینجاست که خواسته و ناخواسته فدراسیون فوتبال علیه تیم های دایی تصمیم های عجیب و غریب می گیرد.

تصمیم هایی که معمولا علیه تیم های دیگر گرفته نمی شود. همین چند سال قبل بود که فشار دایی برای رونمایی از اشتباهات عمدی داوری منجر به افشاگری هایی شد اما در نهایت در فدراسیون فوتبال اتفاق ویژه ای رخ نداد و فوتبال با همه افرادش به راه خود ادامه می دهد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.