رفع فیلتر وی چت بعد از ۴ سال!

گزارش های مختلف حاکی از رفع فیلتر نرم افزار وی چت بعد از ۴ سال دارد. نرم افزار وی چت یکی از اولین شبکه های اجتماعی بود که ایرانی ها به آن علاقه نشان دادند. اما این پیام رسان به دلیل خارجی بودن، امکان شناسایی جستجوی کاربران با توجه به جی پی اس که به […]

, رفع فیلتر وی چت بعد از ۴ سال!, رسا نشر - خبر روز

گزارش های مختلف حاکی از رفع فیلتر نرم افزار وی چت بعد از ۴ سال دارد. نرم افزار وی چت یکی از اولین شبکه های اجتماعی بود که ایرانی ها به آن علاقه نشان دادند. اما این پیام رسان به دلیل خارجی بودن، امکان شناسایی جستجوی کاربران با توجه به جی پی اس که به گفته مسئولین وقت نقض حریم خصوصی تلقی می شود و موارد دیگر فیلتر شد. البته بلافاصله نرم افزار لاین، واتس آپ و وایبر جایگزین این نرم افزار محبوب شد.

لازم به توضیح است که این پیام رسان بعد از ۴ سال و درست در زمانیکه مهمترین پیام رسان مورد استفاده ایرانی ها یعنی تلگرام به جهت موارد امنیتی همچنان مسدود است. از نظر برخی اینگونه تلقی می شود که رفع فیلتر وی چت به سبب کاهش فشار ها برای رفع فیلتر تلگرام صورت گرفته است.

البته این پیام رسان همانند اینستاگرام فعلا فقط با اینترنت ثابت adsl  قابل دریافت است و از بوسیله دیتای تلفن همراه کار نمی کند!

 

نظرات بسته شده است.