این وب سایت جهت دسترسی سریعتر از کوکی های شما استفاده می کمد
کانال تلگرام رسانشز
اینستاگزام رسا نشر
اپلیکیشن رادیو رسا
اپلیکیشن رسا خبر
کانال تلگرام رسانشز
اینستاگزام رسا نشر
اپلیکیشن رادیو رسا
اپلیکیشن رسا خبر

نوبخت: صحبت‌های وزیر اقتصاد آلمان تحریف شده است/ وقتی کنسرت مجوز دارد نمی‌توان به صورت فراقانونی نسبت به لغو آن اقدام کرد

حمایت ما از هنرمندان به معنای بی‌توجهی به نظرات آیات عظام نیست.

سخنگوی دولت تصریح کرد: که وزیر اقتصاد آلمان به او گفته است صحبت هایش در مورد پیش شرط آلمان برای ارتباط با ایران تحریک شده است.سخنگوی دولت گفت: از ١۴ هزار و ۶٠٠ میلیارد بیش از ١٠ هزار و ۵٠٠ میلیارد تومان به گندمکاران پرداخته شده است.

به گزارش ایسنا، محمدباقر نوبخت در نشست خبری امروز (سه شنبه) با خبرنگاران درباره صحبت های مطرح شده از سوی وزیر اقتصاد آلمان و این که گفته است برای ارتباط با ایران باید جمهوری اسلامی رژیم غاصب صهیونیستی را به رسمیت بشناسد اظهار کرد: وقتی آقای گابریل به ایران آمد از او پرسیدم شما که بعد از برجام برای بسط روابط پیش قدم شدید چرا چنین صحبتی را مطرح کردید؟ و او با صراحت اعلام کرد حرفی که به این ترتیب از سوی من زده شده تحریف شده است. کاملا موضع

Image result for ‫نوبخت‬‎

ایران را درک می‌کنم و مگر الان که به ایران آمده ام آیا پیش شرطی گذاشته‌ام؟

وی ادامه داد: هیچ کشوری در جهان نیست که بتواند برای نظام جمهوری اسلامی به عنوان نظامی مردمی و مشروع شرط و شروطی قائل شود و ما نیازمند ارتباط بر مبنای هیچ پیش شرطی نیستیم. پیش شرط ما برای بسط روابط این است که کشورها به قوانین، باورها و فرهنگ ملت بزرگ ایران احترام بگذارند و این موضوع کاملا روشن است که همه با وجود تنوع سلایق در امر این که باید استقلال داشته باشیم این موضوع را قبول داریم.

نوبخت با بیان اینکه موضع ایران درباره رژیم صهیونیستی کاملا درست و سنجیده است افزود: رژیم غاصب صهیونیستی یک رژیم جعلی است که قدرت های بزرگ بعد از جنگ جهانی دوم آن را ایجاد کردند و دست دولت های مختلف این رژیم به خون فلسطینیان بی گناه آلوده است که باید در پیشگاه تاریخ و نزد خداوند پاسخگو باشند. الان هم دولت این رژیم جنایتکار و حامی تروریسم است و حقوق بشر را رعایت نمی‌کند. حالا اگر کشوری چنین پیش شرطی را برای ایران تعیین کند نشان می‌دهد با فرهنگ و باورهای این ملت، دولت و نظام آشنایی ندارد.

وی اضافه کرد: شاید آقای گابریل دیدگاهش را درباره رژیم صهیونیستی برای مردم آلمان توضیح داده‌اند اما وقتی به ایران آمد موضعش این بود که علاقه مند به بسط روابط با جمهوری اسلامی است و برای دولت، ملت و نظام ایران احترام قائل بود و حتی می گفت به خاطر اینکه برای روابط با ایران پیش قدم شده است از طرف صهیونیست‌ها تحت فشار قرار گرفته است. موضع رسمی دولت هم همان موضع رسمی نظام است و هیچ کشوری چنین اجازه ای ندارد که برای جمهوری اسلامی چنین پیش شرط‌هایی بگذارد.

سخنگوی دولت در ابتدای این نشست با بیان اینکه از ١۴ هزار و ۶٠٠ میلیارد بیش از ١٠ هزار و ۵٠٠ میلیارد تومان به گندمکاران پرداخته شده است، گفت که مطالبات گندم‌کاران تا هفته‌های آینده به صفر خواهد رسید.

وی افزود: موفق شدیم حدود ١١/۵ میلیون تن گندم خریداری کنیم در حالی که در سال ٩٢ ، این رقم ۴ میلیون و ٢٠٠ هزار تن بود ضمن اینکه قیمت را هم بالاتر برده‌ایم.

نوبخت با بیان اینکه تا دهه فجر بیش از ۵٠٠ پروژه عمرانی را افتتاح می‌کنیم، گفت: بیش از ٢٠ هزار و ۵٠٠ میلیارد تومان از مطالبات پیمانکاران در آینده نزدیک تادیه خواهد شد.

به گزارش ایلنا، همچنین محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهور در پاسخ به سوالی درباره واکنش آیت‌الله یزدی درباره برگزاری کنسرت‌ها و مسابقات فوتبال  گفت: دولت به شدت پرهیز دارد که در این ایام تمرکز و صرف انرژی را به مباحث این‌چنینی معطوف کند زیرا سریال این واکنش‌ها تا انتخابات ۹۶ ادامه خواهد داشت.

او ادامه داد: البته برخی مطالب بر پایه دلسوزی است. معتقدیم باید در بسط و نشر موسیقی ایرانی باید اقدام کرد. ما خیلی از مباحث را در مجامع مذهبی مورد توجه قرار می‌دهیم. هنر مدیریت همین است که با مجموعه‌ای از تضاد‌ها مواجه هستیم باید بیشترین منفعت برای مردم حاصل شود. دولت خودش روشی دارد. شاید خیلی‌ها نظراتی در مورد مذاکره ما با دیگران داشته باشند اما ما در چارچوب مصالح ملی عمل می‌کنیم و از حقوق ملت کوتاه نمی‌آییم.

نوبخت یادآور شد: نمی‌دانم وزیر ارشاد چه اقدامی می‌کند، اما سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی موضع‌گیری می‌کند.

او در پاسخ به این سوال که دولت چه برنامه‌ای دارد که از موضع خود در مورد کنسرت‌ها عقب‌نشینی نکند؟ تصریح کرد: این باید در چارچوب قانونی انجام شود. وقتی کنسرتی مجوز دارد کسی نمی‌تواند به صورت فراقانونی نسبت به لغو آن اقدام کند. ما به ارتباط خود با مراجع و آیات عظام اهمیت خاصی قایلیم ولی این عرصه بسیار پر تلاطم است. رقبا از هر فرصتی استفاده می‌کنند. ما باید معقول عمل کنیم و از هنرمندان خود حمایت کنیم این به معنای بی‌توجهی به نظرات آیات عظام نیست. مدیریت این دو عرصه هم بسیار دشوار است. انتظار این است مدیران ما تصمیم‌های سنجیده بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

Enter the text from the image below
 
بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *

آخرین خبرها

پایگاه خبری تحلیلی ر سانشردارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی