این وب سایت جهت دسترسی سریعتر از کوکی های شما استفاده می کمد
کانال تلگرام رسانشز
اینستاگزام رسا نشر
اپلیکیشن رادیو رسا
اپلیکیشن رسا خبر
کانال تلگرام رسانشز
اینستاگزام رسا نشر
اپلیکیشن رادیو رسا
اپلیکیشن رسا خبر

ورود سامانه بارشی به کشور/ برف در مناطق سردسیر

سازمان هواشناسی از ورود سامانه بارشی به کشور خبر داد و اعلام کرد: با ورود این سامانه از امروز در شمال غرب و غرب بارش باران و در مناطق سردسیر بارش برف شروع می شود.

احد وظیفه در گفتگو با مهر، با اشاره به تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی گفت: امروز با تداوم پایداری جو، هوای شهرهای صنعتی و پر جمعیت تهران، کرج، اصفهان و اراک غبار الود پیش بینی می شود که از روز سه شنبه از غلظت آلاینده ها در این مناطق کاسته خواهد شد.

وی ادامه داد: امروز با ورود یک سامانه بارشی در شمال غرب و به تدریج غرب کشور ابرناکی، وزش باد، بارش باران و در مناطق سردسیر بارش برف شروع می شود، در برخی مناطقی از جنوب غرب و غرب کشور نیز وزش باد وگرد و خاک رخ خواهد داد.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع هواشناسی تاکید کرد: روز سه شنبه گستره بارش ها مناطقی از جنوب غرب، دامنه های زاگرس مرکزی و جنوبی، دامنه های جنوبی البرز و سواحل دریای خزر و تا اواخر وقت مناطقی از شمال شرق کشور را فرامی گیرد. این سامانه روز چهارشنبه در سواحل مرکزی و شرقی خزر، دامنه های شرقی البرز و شمال شرق کشور سبب ابرناکی بارش باران و برف و وزش باد شده و به تدریج از کشور خارج می شود. شایان ذکر است که از اواخر دوشنبه و طی روز سه شنبه در نیمه غربی کشور و نواحی مرکزی دمای هوا ۴ تا ۸ درجه و سپس روز چهارشنبه در شمال شرق و شرق کشور ۶ تا ۱۰ درجه کاهش می یابد. اواخر سه شنبه و روز چهارشنبه دریای خزر و چهارشنبه خلیج فارسی مواج خواهد بود. بیشینه و کمینه دمای هوای تهران فردا به ۱۲ و ۷ درجه سانتیگراد می رسد.

 

آخرین خبرها

پایگاه خبری تحلیلی ر سانشردارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی