موهای چرب خود را رام کنید!

کسانی که موهای چربی دارند، زحمت مراقبت و شست و شو موهایشان تقریبا دو برابر است.

خیلی از این افراد با وجود این که توجه زیادی به موهایشان می کنند اما درست زمانی که باید ظاهر آراسته ای داشته باشند موهایشان چرب است!

در این مطلب ما از علت چرب شدن مو و راه حل هایی برای کاهش سرعت چرب شدن مو گفتهایم.

چرا موهای شما زودتر از بقیه چرب میشود؟

موهای چرب خود را رام کنید!

برای حل هر مشکلی ابتدا باید به سراغ پیدا کردن دلیل آن رفت. علت چرب شدن موها یاژنتیک است و یا نا میزان بودن سطح ترشح هرمون ها.

دلایل مختلفی وجود دارد تا سطح ترشح هورمون های شما بالانس نباشد. مشکلات مربود به غده تروئید، بلوغ، یائسگی، بارداری و تنبلی تخمدان ها اصلی ترین دلایل این داشتن موهای چرب است.

اگر بعد از مراجعه به پزشک مطمئن شدید که شما هیچ از این مشکلات را ندارید پس علت چرب شدن موهای شما مربوط به ژنتیک است.

حرارت باعث چرب شدن موهایتان می شود

موهای چرب خود را رام کنید!

حرارت باعث ترشح بیشتر چربی موهایتان میشود؛ چراکه حرارت نوعی خطر برای سلامت مو است و چربی نوع محافظ در برابر این خطر است.

شستن موها با آب داغ و یا خشک کردن و فرم دادن آن با اتو و سشوار باعث زودتر چرب شدن موهای سرتان می شود.

شستن موها با آب سرد باعث درخشان تر شدن موهایتان نیز می شود.

انقدر دست به موهایتان نکشید!

موهای چرب خود را رام کنید!

مطمئن باشید که دست های شما همیشه آلوده است. اگر عادت دارید که بی دلیل به موهایتان دست بکشید، بدانید همین کارتان یکی از دلایل اصلی چرب شدن موهایتان است. اگر میخواهید این عادت را ترک کنید یا باید موهایتان را کوتاه کنید یا آن را برای مدتی به عقب هدایت کنید.

استفاده از برس و شانه نیز مثل کشیدن دست به مو باعث چرب تر شدن مو می شود. پس تا می توانید تعداد دفعات استفاده از آنها را کاهش دهید.

صبح ها به حمام بروید

موهای چرب خود را رام کنید!

فعالیت غدد چربی ساز موهایتان بیشترین فعالیتشان را در شب انجام میدهند. بنابرین اگر صبح ها موهایتان را بشویید، موهایتان برای ساعات بیشتری تمییز خواهد ماند.

از نرم کننده استفاده نکنید

موهای چرب خود را رام کنید!

کار نرم کننده برگرداندن چربی از دست رفته به موهایتان است. تا جایی که ممکن است از نرم کننده استفاده نکنید. اگر واقعا موهایتان به نرم ننده نیاز دارد فقط قسمت های پایینی و اصطلاحا ساقه موهایتان را با نرم کننده بشویید و حسابی با آب ولرم رو به سرد بشویید.

سرکه موثر است

موهای چرب خود را رام کنید!

یکی از درمان های قدیمی موهای چرب، شستن موها با سرکه است. دو قاشق سرکه را با یک فنجان آب مخلوط کرده و موهایتان را با آن بشویید.

این فرمول کمک شایانی به کاهش ترشح چربی سرتان می کند.

شامپو خشک، راه حل اورژانسی

موهای چرب خود را رام کنید!

اگر ناگهان مجبور به ملاقات با کسی میشوید که او هرگز نباید شما را با موهای چرب ببنید و در آن لحظه موهای شما چرب بود، مقداری شامپو خشک را به نوک انگشتانتان بزنید و انگشتانتان را لای موهایتان بکشید. این کار را به آرامی انجام دهید و اجازه دهید این پودر چربی روی موهایتان را به خودش بگیرد.

بسیاری از افراد در این مواقع به جای شامپو خشک از پودر بچه استفاده می کنند که شاید این گزینه هم به درد بخورد اما هرگز نمی توان آن را با شامپو خشک مقایسه کرد.

و این که…

از شامپوهای مخصوص موهای چرب استفاده کنید اما نباید اجازه دهید که این شامپو برای مدت زیادی روی موهای شما بماند. خشک شدن زیاد مو باعث تحریک و ترشح بیشتر چربی میشود. بهترین مدت بین ۲۰ تا ۳۰ ثانیه است.

موهای چرب خود را رام کنید!

تا جایی که می توانید میزان استفاده از سشوار و اتو مو را کاهش دهید. اجازه دهید تا موهایتان کم کم و خودش خشک شود.