این وب سایت جهت دسترسی سریعتر از کوکی های شما استفاده می کمد
کانال تلگرام رسانشز
اینستاگزام رسا نشر
اپلیکیشن رادیو رسا
اپلیکیشن رسا خبر
کانال تلگرام رسانشز
اینستاگزام رسا نشر
اپلیکیشن رادیو رسا
اپلیکیشن رسا خبر

واکنش هیلاری کلینتون به اعتراضات در ایران: امیدوارم حکومت ایران امید معترضان را ناامید نکند

هیلاری کلینتون نخستین چهره ارشد حزب دموکرات آمریکاست که درباره وقایع ۳ شب گذشته در ایران موضع گیری می کند.

هیلاری کلینتون سیاستمدار حزب دموکرات و وزیر امور خارجه سابق آمریکا در توییتی نسبت به وقایع روزهای گذشته در ایران واکنش نشان داد.

این نامزد سابق انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال های ۲۰۰۸ و ۲۰۱۶ در صفحه توییتر خود نوشت: “مردم ایران به ویژه جوانان برای آزادی و آینده ای که شایسته آن هستند، تظاهرات می کنند. امیدوارم حکومت شان به طور مسالمت آمیز پاسخ گوید و امیدشان را ناامید نکند.”

واکنش هیلاری کلینتون به اعتراضات در ایران: امیدوارم حکومت ایران امید معترضان را ناامید نکند

گفتنی است در حالی هیلاری کلینتون در سومین روز از آغاز اعتراضات پراکنده در شهرهای ایران نسبت به این مساله واکنش نشان داده که در روزهای اخیر سیاستمداران دموکرات آمریکا در قبال وقایع ایران سکوت کرده اند و حتی برخی از آنها از حمایت صریح ترامپ از معترضان در ایران انتقاد کرده و بهترین نوع حمایت را، سکوت او دانسته اند.

دونالد ترامپ اما در ۲ روز گذشته پس از اعلام حمایت صریح از معترضان در ایران در سلسله توییت هایی بخش هایی از اظهارات گذشته خود در قبال حکومت و مردم ایران در نشست سالانه مجمع عمومی ملل متحد و در اکتبرگذشته و هنگام عدم تایید پایبندی ایران به برجام را در صفحه توییتر خود بازنشر کرده است.

وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران مواضع مداخله جویانه ترامپ در امور داخلی ایران  را “فرصت طلبانه” و “فریبکارانه” خوانده و آن را محکوم کرده است.

برخی سناتورهای جمهوریخواه نیز در روزهای گذشته با صدور بیانیه ها و انتشار توییت هایی از معترضان در ایران اعلام حمایت کرده و خواستار حمایت جدی و همه جانبه دولت ایالات متحده آمریکا از معترضان  در ایران شده اند.

سناتورهای جمهوریخواه “تد کروز” و “مارکو روبیو” نامزدهای سابق رقابت های درون حزبی جمهوریخواهان برای انتخابات ریاست جمهوری، تازه ترین افرادی هستند که با اعلام حمایت از معترضان در ایران خواستار حمایت همه جانبه دولت واشنگتن از معترضان در ایران شده اند.

پیشتر “تام کاتن” سناتور جمهوریخواه مخالف برجام و “پل رایان” رییس جمهوریخواه مجلس نماینگان آمریکا نیز از  معترضان در ایران اعلام حمایت کرده اند.

آخرین خبرها

seoBest smmSpotify Promotion
پایگاه خبری تحلیلی ر سانشردارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی