دستور وزیر آموزش‌ و پرورش برای بازنشسته نکردن معلم‌ ها

وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: بندی در قانون برنامه هفتم توسعه لحاظ شد که اگر یک معلم به سن بازنشسته شدن رسید، دولت موظف است پاداش وی را همان لحظه پرداخت کند اما می‌تواند ۵ سال هم بماند و در آموزش و پرورش خدمت کند.

دستور وزیر آموزش‌ و پرورش برای بازنشسته نکردن معلم‌ ها
وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه ما وظایفی نسبت به بازنشستگان داریم که برای انجام آنها باید بکوشیم، گفت: دستور داده‌ام امسال کسی را بازنشسته نکنند، مگر اینکه خودش بخواهد بازنشسته شود.

به گزارش مهر، رضامراد صحرایی، در آئین تکریم سرافرازان تعلیم و تربیت گفت: خوشا به حالتان که با سرافرازی، مأموریت خود را به اتمام رساندید و این مأموریت را به دیگران سپردید. این همه شغل در جامعه وجود دارد اما خداوند مقدر فرموده است که معلم باشیم و این اتفاق برای هرکسی نمی‌افتد.
از سراسر وب
آموزش فارکس صفر تا صد کاملا رایگان “از دستش نده”

وی با بیان اینکه شرافت هر شغلی به موضوعی است که با آن سر و کار دارد، اظهار کرد: معلمی، قابل قیاس با هیچ شغلی نیست و خداوند پیامبر (ص) را هم معلم خطاب فرمود.

صحرایی خاطرنشان کرد: معلمانی که مأموریت خود را به پایان رسانده‌اند، از معلمی در مقام ظاهری فاصله گرفته‌اند وگرنه ما به وجود آن‌ها نیازمندیم.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به ایده‌ها و تجارب ارزشمندی که در رویداد الف‌تا ارائه شده بود به یکی از آن‌ها اشاره کرد و گفت: در یکی از ایده‌ها گروهی توسط معلمان بازنشسته تشکیل داده بودند که وقتی معلمی به هر دلیلی بر سر کلاس حاضر نمی‌شد و نمی‌توانست به کلاس برود، اعلام آمادگی کرده بودند که بدون چشم‌داشتی در کلاس آن روز حضور یابند و به جای معلم، آن کلاس را اداره کنند.

وی افزود: معلمان بازنشسته در آن روزها درس زندگی به دانش‌آموزان داده بودند و نتیجه اینکه دانش‌آموزان، درس آن‌ها را بهتر از دروس خود آموخته بودند.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: معلم چه در این دنیا و چه آن دنیا از رسالت معلمی بازنمی‌ماند چون هیچ کس غیر از معلم در کار خود تکثیر نمی‌شود؛ و این‌معلم است که در فکر و اندیشه و زندگی دانش‌آموزان تکثیر می‌شود.

صحرایی با بیان اینکه ما وظایفی نسبت به بازنشستگان داریم که برای انجام آنها باید بکوشیم، اظهار کرد: دستور داده‌ام امسال کسی را بازنشسته نکنند مگر اینکه خودش بخواهد بازنشسته شود و این کار ۲ دلیل دارد؛ اول اینکه به وجود و ظرفیت بازنشستگان نیاز داشتیم و دوم اینکه روال برعکس شود و آنها بگویند می‌رویم و ما بگوییم نروید.

وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: بندی در قانون برنامه هفتم توسعه لحاظ شد که اگر فردی به سن بازنشستگی رسید، دولت موظف است پاداش وی را همان لحظه پرداخت کند اما می‌تواند ۵ سال هم بماند و در آموزش و پرورش خدمت کند.

وی تصریح کرد: این اقدام در آموزش و پرورش، ایده خوبی است چون سن بازنشستگی در آموزش و پرورش حوالی ۵۰ سالگی است.

صحرایی با بیان اینکه متأسفانه معلمان در سن اوج کاری خود بازنشسته می‌شوند، خاطرنشان کرد: امسال با کمک قانون مدیریت خدمات کشوری به استان‌ها این اختیار داده شده است که اگر به معلمی نیاز دارید او را حفظ کنید.

وی افزود: اتفاق دیگر هم که قانونِ آن به شورای عالی آموزش و پرورش ارسال شده، این است که همکاران فرهنگیِ بازنشسته بتوانند به مؤسسات آموزشی بروند و قانونی ایجاد شود که خودشان بتوانند مؤسسه آموزشی داشته باشند.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه صدور احکام بازنشستگان ۱۴۰۱ با اِعمال پاداش و رتبه‌بندی تا چند هفته آینده به اتمام می‌رسد، گفت: این کار به حدود یک هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز داشت که تأمین شد.

نظرات بسته شده است.