وزیر ارشاد: از همه گردنه ها عبور کردیم

محمدمهدی اسماعیلی: در حال حاضر ایران اسلامی در اوج اقتدار به سر می برد اگر چه هر روز دشمن دنبال دو قبطی است و مردم ایران با حمایت رهبری این مسیر سنگلاخی را طی خواهند کرد و در برابر این صبوری مردم، دولت شب و روز نمی شناسد و برای اعتلا و پیشرفت کشور تلاش می کند.

وزیر ارشاد: از همه گردنه ها عبور کردیم

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در جلسه شورای اداری جنوب کرمان بر لزوم اجرایی شدن مطالبات فرهنگی و ارتقاء منطقه ای جنوب کرمان تاکید کرد.

به گزارش ایسنا؛ محمدمهدی اسماعیلی شامگاه هشتم دی ماه در جلسه شورای اداری جنوب کرمان حماسه ۹ دی را به عنوان غبارروبی فتنه ها دانست و گفت: وقتی سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی با مجاهدت های شبانه روزی توانست قدم های بلند و ماندگاری بردارد که امروزه الگوی نسل جوان هستند می طلبد در این مسیر با ابزارهای فرهنگی بیش از این تلاش کنیم.

وی با تقدیر از فعالیت های مجموعه دولت در جنوب کرمان افزود :حوزه فرهنگ عام است و فرهنگ را هم عرض اقتصاد، سیاست و… نمی دانیم. بلکه در کنار همه بخش ها است و متاسفانه دیده می شود در زمان تخصیص اعتبارات حوزه فرهنگ را نادیده گرفتیم که در این دولت بنای کار بر اولویت بندی مباحث فرهنگی است.

اسماعیلی از عقب ماندگی های فرهنگی ابزار تاسف کرد و افزود: نگاه ما به فرهنگ پیش زمینه است و پیوست فرهنگی را برای همه طرح ها الزامی کردیم و در بوجه ۱۴۰۲ این الزام را تصویب کردیم و باید به زمینه ها و الزامات فرهنگی و تأثیرات فرهنگی توجه شود زیرا برخی از پروژه های بزرگ بدون پیوست فرهنگی زیان بار شدند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار کرد: دولت برای همه تصمیمات الزامات فرهنگی را قطعی اعلام کرده است و در قانون برنامه بودجه ۱۴۰۲ ودر برنامه هفتم توسعه که اولین برنامه توسعه جمهوری اسلام در گام دوم انقلاب است، یکی از کارهای خوبی انجام شده است تجدیدنظر جدی در حوزه اعتبارات فرهنگی است و سهم فرهنگ را باید بیش از این ببینیم. نگاه ما به حوزه فرهنگ به این ترتیب است که بخش مهمی از بودجه های فرهنگی را به سرانجام برسانیم.

وی از تکمیل پروژه های فرهنگی خبرداد و گفت: دولت هزاران پروژه نیمه تمام را در همه بخش ها تحویل گرفته که همه را طبقه بندی کردیم.

اسماعیلی در ادامه به ظرفیت های فرهنگی جنوب کرمان اشاره کرد و گفت: این استان یک ویژگی خاصی دارد که استاندار از شخصیت های فرهنگی است و کمترین دغدغه فرهنگی را در کرمان داریم زیرا نسبت به تکمیل پروژه‌های فرهنگی اهتمام‌ دارند و مجتمع های فرهنگی و هنری را به همراه تکمیل ساختمان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب در اولویت قرار دادیم زیرا حوزه فرهنگ را نباید معطل زیرساخت های حداقلی کنیم.

وی نسبت به حل مشکلات مطرح شده قول مساعدت داد و گفت: مشکلات و محرومیت ها در جنوب کرمان زیاد است اما دنبال حل حداقل ها هستیم که کام جنوبی ها شیرین شود و مردم جنوب خودشان را صاحب انقلاب می دانند.

این مسئول در ادامه به تبعید رهبر معظم انقلاب به جنوب کرمان اشاره کرد و گفت: ارتقاء منطقه ای جنوب کرمان الزامی است و باید به آن توجه ویژه شود و همچنین باید احداث سینما، کتابخانه های عمومی و زیرساخت فرهنگی بخش اسماعیلی جیرفت با سرعت انجام شود.

وی یکپارچگی اقوام را از افتخارات نظام مقدس جمهوری اسلامی دانست و اظهار کرد: دشمن و بدخواهان نمی خواهند آرامش و یکپارچگی اقوام را ببینند و توطئه پشت توطئه چیدند و همه بسیج شدند جلوی فعالیت های دولت را بگیرند و در یک جنگ شناختی و ترکیبی با تروریسم رسانه ای وارد عمل شدند و از طرفی تحریم های گسترده ای اعمال شد.

اسماعیلی تخریب دشمنان را بی اثر عنوان کرد و گفت: با این حجم دروغ و تحریم هر نظامی دچار فروپاشی می شود و دشمن با همه توان به صحنه آمد که جلوی موفقیت نظام را بگیرد و هر روز با ماشین دروغ ساز دارند تخریب می کنند اما با همدلی از همه گردنه ها عبور کردیم.

وزیر ارشاد از وفاداری ملت ایران در مواقع سخت ابراز خرسندی کرد و گفت: با این مشکلات و انبوهی از توطئه ها، دروغ ها و تحریم ها، مردم ایران مرد روزهای سخت هستند و ما روزهای سخت تری را از جمله جنگ تحمیلی تجربه کردیم اما دیدیم چگونه مردم از مرزهای ایمانی و جغرافیایی دفاع کردند و در حال حاضر ایران اسلامی در اوج اقتدار به سر می برد اگر چه هر روز دشمن دنبال دو قبطی است و مردم ایران با حمایت رهبری این مسیر سنگلاخی را طی خواهند کرد و در برابر این صبوری مردم، دولت شب و روز نمی شناسد و برای اعتلا و پیشرفت کشور تلاش می کند.

وی به سفر ریاست جمهوری به جنوب کرمان اشاره کرد و گفت: رئیس جمهور برای محرومیت اشک ریختند که چرا هنوز محرومیت ها وجود دارند اما ما افتخار می کنیم که سند نوکری مردم را داریم و با سلیقه ها و اقوام مختلف برای آبادانی ایران اسلامی تلاش خواهیم کرد.

نظرات بسته شده است.