انگلیس ۶ – ۲ ایران/ شکست سنگین در اولین دیدار

تیم ایران با این باخت سنگین‌ترین شکست خود را در ادوار جام جهانی تجربه کرد.

انگلیس ۶ - ۲ ایران/ شکست سنگین در اولین دیدار

تیم ملی فوتبال ایران با دریافت ۶ گل از نایب قهرمان اروپا سنگین‌ترین شکست خود را در ادوار این مسابقات تاکنون تجربه کرد.

به گزارش ایرنا، تیم ملی فوتبال انگلیس در یک دیدار پرگل موفق شد تیم ملی فوتبال ایران را با نتیجه ۶ بر ۲ شکست دهد. گل‌های این بازی را بلینگام در دقیقه ۳۵، ساکا دقیقه ۴۳ و ۶۲، رحیم استرلینگ دقیقه ۴۵، رشفورد دقیقه ۷۱ و جک گریلیش دقیقه ۹۰ به ثمر رساندند.

گل های ایران را مهدی طارمی در دقیقه ۶۵ و دقایق تلف شده نیمه دوم از روی نقطه پنالتی به ثمر رساند.

تیم ایران با این باخت سنگین‌ترین شکست خود را در ادوار جام جهانی تجربه کرد. تا پیش از این باخت چهار بر یک ایران به تیم ملی پرو بدترین شکست تیم ایران در مسابقات جام جهانی فوتبال بود. تیم ایران در جام جهانی ۱۹۷۸ آرژانتین بازی سوم خود را با نتیجه چهار بر یک به تیم پرو واگذار کرد. در آن بازی حسن روشن بازیکن اسبق استقلال تنها گلزن ایران بود.

تیم ایران همچنین سابقه باخت سه بر صفر به هلند، سه بر یک به بوسنی، سه بر یک به مکزیک، ۲ بر صفر به پرتغال و آلمان و یک بر صفر به تیم‌های ملی یوگسلاوی سابق و اسپانیا را در کارنامه دارد.

ایران در برابر تیم‌های پرتغال، نیجریه، آنگولا و اسکاتلند مساوی کرده و تیم‌های مراکش و آمریکا را از پیش رو برداشته است. باخت به انگلیس دهمین باخت ایران در ادوار جام جهانی فوتبال است.

تیم ایران تا پیش از این ۲۴ گل را از تیم‌های مختلف دریافت کرده بود که شمار گل‌های خورده تیم کشورمان در ادوار مختلف جام جهانی به عدد ۳۰ رسید. همچنین گل طارمی دهمین گل ایران در ۶ دوره حضور در جام جهانی بود. طارمی با گل کردن پنالتی در برابر تیم ملی انگلیس توانست به تنها بازیکن ۲ گله ایران در ادوار جام جهانی تبدیل شود.

بازی تیم‌های ملی ولز و آمریکا در گروه دوم مرحله گروهی جام جهانی از ساعت ۲۲:۳۰ دقیقه آغاز می‌شود.

نظرات بسته شده است.