بیش از ۳۰ کشته در حمله انتحاری به دفتر مرکز تبیان در کابل (+ عکس)

یک حمله کننده انتحاری امروز صبح با حمله به دفتر خبرگزاری صدای افغان و مرکز تبیان در کابل، خود را منفجر کرد.

«سید حبیب سادات»، جانشین رئیس خبرگزاری صدای افغان به باشگاه خبرنگاران جوان گفت: صبح امروز گفتمان علمی پژوهشی مرکز تبیان در حال برگزاری بود که یک مهاجم انتحاری با ورود به دفتر خود را منفجر کرد که متاسفانه تعدادی شهید و زخمی بر جا گذاشت.

وی افزود: نیروهای امنیتی اکنون خود را به محل رسانده اند و منطقه تحت کنترل پلیس قرار دارد.

آقای سادات عنوان کرد: دفتر خبرگزاری صدای افغان به طور وسیع تخریب شده است و از آنجایی که گفتمان در طبقه پایین دفتر در حال برگزاری بود و انتحاری نیز همانجا رخ داد، تلفات بسیار زیاد است.

جانشین رئیس خبرگزاری صدای افغانستان تاکید کرد: این حمله احتمالا از طرف گروه تروریستی داعش خواهد بود زیرا کارهای مرکز فرهنگی تبیان بسیار مشهود بود و ما این احتمال را می دادیم که هدف حمله قرار بگیریم.

وی در بیان دلایل هدف حمله قرار گرفتن این مرکز از سوی تروریست ها گفت: هم مرکز تبیان و هم خبرگزاری صدای افغان خط مشی ضد افراطی را پیگیری می کند و از طرفی مخالف حضور نظامیان خارجی در افغانستان است؛ به همین جهت مرکز تبیان و خبرگزاری صدای افغان آماج این حمله قرار گرفته است.

خبرگزاری صدای افغان تعداد شهدا را بیش از ۳۰ تن اعلام کرد. وزارت داخله نیز اعلام کرده است که این حمله ۳۲ شهید و ۵۳ زخمی بر ججا گذاشته است.

بیشتر تلفات این حمله انتحاری از افراد حاضر در گفتمان علمی پژوهشی گزارش شده است که صبح امروز در حال برگزاری بود.

تاکنون ۵ آمبولاس شهدا را منتقل کردند و حدود ۱۵ شهید نیز هنوز در محل خبرگزاری صدای افغان و مرکز تبیان بر زمین افتاده اند.

نظرات بسته شده است.