پشت پرده معرفی زنان باردار به دادگستری در مازندران

معاون پیشگیری از جرم دادگستری مازندران خبر‌های منتشر شده درباره نامه‌ای مبنی بر معرفی همه زنان باردار استان به دستگاه قضا را تکذیب کرد.

, پشت پرده معرفی زنان باردار به دادگستری در مازندران, رسا نشر - خبر روز

حجت الاسلام موسوی در واکنش به انتشار خبری در رسانه معاند درباره طرح حذف غربالگری و سقط جنین، گفت: در روز‌های گذشته، برخی برنامه‌های شبکه معاند ایران اینترنشنال با ادعا‌هایی واهی، خبر‌هایی درباره نامه‌ای مبنی بر معرفی همه زنان با تست بارداری مثبت به دستگاه قضا برای جلوگیری از سقط‌های احتمالی جنین را منتشر کرد و حتی برنامه‌ای نیز به این موضوع اختصاص داد که این نامه و چنین ادعا‌هایی از اساس، تکذیب می‌شود.

او افزود: اصل محتوای نامه در راستای ارتباط بیشتر آزمایشگاه‌های سراسر استان با شبکه بهداشت و درمان برای پیشگیری از سقط جنین های غیر کارشناسی در استان صادر شده و درون سازمانی بوده است.

حجت الاسلام موسوی با تاکید بر اهمیت حفظ حریم خانواده‌ها و رعایت شئون اخلاقی، گفت: نامه‌هایی با هدف هماهنگی بیشتر میان ادارات و نهاد‌های مختلف، مرسوم است و جای تعجب دارد که شبکه‌ای با ادعای حرفه‌ای گری و روشنگری، چنین خبر‌هایی بی هویتی را منتشر می‌کند تا علیه دستگاه قضا و نظام اسلامی ایران، سوءظن به وجود آورد در صورتی که هیچگاه چنین نامه‌ای ارسال نشده است.

 

منبع: رکنا

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شش − 2 =