این وب سایت جهت دسترسی سریعتر از کوکی های شما استفاده می کمد
کانال تلگرام رسانشز
اینستاگزام رسا نشر
اپلیکیشن رادیو رسا
اپلیکیشن رسا خبر
کانال تلگرام رسانشز
اینستاگزام رسا نشر
اپلیکیشن رادیو رسا
اپلیکیشن رسا خبر

تشکیل فراکسیون رسانه و مطبوعات در مجلس/ سخنگوی فراکسیون :توقیف رسانه‌ها آخرین راه است نه اولین راه

می‌خواهیم نقطه نظرات اهالی رسانه را بشنویم و در جهت رفع مشکلات این رسانه‌ها گام برداریم.
فراکسیون رسانه و مطبوعات در مجلس تشکیل شد.

رمضانعلی سبحانی‌فر نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی در مصاحبه با خبرنگار عصر ایران با اشاره به تشکیل فراکسیون رسانه و مطبوعات گفت: با توجه به اهمیت و ارزش رسانه‌ها در کشور فراکسیون رسانه و مطبوعات را در مجلس دهم تشکیل دادیم. هیات رییسه این فراکسیون نیز مشخص شده است. آقای کوچکی نژاد ریاست را به عهده دارد و آقایان قاضی زاده و احمدی لاشکی نواب رییس هستند و سخنگو این فراکسیون نیز بنده هستم.

عضو کمیسیون صنایع و معادن ادامه داد: در این فراکسیون آقایان پورابراهیمی، قوامی، مفتح به عنوان مسئولان کمیته‌های مطبوعات، رسانه ملی و خبرگزاری و سایت‌های خبر انتخاب شده‌اند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا اصلاح طلبانی همچون آقایان حضرتی و وکیلی که سابقه مطبوعات دارند در این فراکسیون حضور دارند یا خیر تصریح کرد: خیر این افراد در این فراکسیون حضور ندارند. برخی از نمایندگان اصلاح طلب عضو هستند اما در هیات رییسه حضور ندارند.

سخنگوی فراکسیون رسانه و مطبوعات: توقیف رسانه‌ها  اولین راه برخورد با رسانه‌ها نیست بلکه آخرین راه حل است

سبحانی فر در مورد فعالیت‌های فراکسیون رسانه و مطبوعات گفت: در اولین برنامه ریزی که داشتیم در این هفته نشستی با خبرگزاری‌ها خواهیم داشت و هفته بعد هم نشستی با رسانه ملی خواهیم داشت. می‌خواهیم نقطه نظرات اهالی رسانه را بشنویم و در جهت رفع مشکلات این رسانه‌ها گام برداریم.

نماینده مردم سبزوار ادامه داد: چون این فراکسیون برای اولین بار شکل گرفته است ما به دنبال این هستیم که که موانع و مشکلاتی که برای این صنف وجود دارد را از زبان خودشان بشنویم و بعد برنامه ریزی کنیم.

این نماینده اصلاح طلب مجلس در مورد توقیف رسانه‌ها گفت: توقیف اولین راه برخورد با رسانه‌ها نیست بلکه آخرین راه حل است. باید شیوه‌های مختلف برخورد با تخلف رسانه‌ها مورد بررسی قرار بگیرد. ابتدا باید تذکر و توصیه‌هایی صورت بگیرد و در نهایت مسائل تنبیهی وجود دارد که می‌تواند در نظر گرفته شود که آخرین آن توقیف است.

سبحانی‌فر تصریح کرد: توقیف تنها در صورتی قابل قبول است که تخلف رسانه برای کشور مخاطره انگیز و منافع ملی کشور را به خطر بیندازد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن با اشاره به شرایط عملکرد مطلوب رسانه‌ها در ایران خاطر نشان کرد: در کار رسانه‌ها تنگنا و موانعی وجود دارد مانند مسائل مالی و برخی خطوط قرمز اما با این حال انتظار این است که رسانه‌ها به وظیفه اصلی خود بپردازند.

وی ادامه داد: امروز اکثر رسانه‌های ما دارای کانال‌های ارتباطی دارند که تبدیل به شکبه‌های صوتی و تصویری شده‌اند و کم کم دارد در جامعه این مسئله نهادینه می‌شود. با توجه به این ویژگی‌ها بهتر است که بخش خصوصی بیش از این در این بخش فعال شود و فعالیت‌های خود را پررنگ تر کند.

نماینده مردم سبزوار در مورد احتمال بررسی شبکه‌های اجتماعی در فراکسیون رسانه و مطبوعات گفت: شبکه‌های اجتماعی شرایط خوبی است که باید از آن استفاده کرد. ایرادی که این فضا دارد این است که هنوز سامان دهی نشده است و متولی خاصی ندارد و افراد در آن مسئولیت کارهایی را که انجام می‌دهند را به عهده نمی‌گیرند.

سبحانی فر ادامه داد: باید این فضا را ساماندهی کنیم و متولی این فضا مشخص شود. باید مشخص شود کسی که در فضای مجازی مطلب می‌گذارد چه کسی است و مسئولیت مطالب خود را به عهده بگیرد. هر فردی در فضای مجازی مطلب می‌گذارد باید مسئولیت او را به عهده بگیرد.

سخنگوی فراکسیون رسانه و مطبوعات در پایان خاطر نشان کرد: به دنبال این هستیم که در برنامه ششم بحث حریم خصوصی را تعریف کنیم و متولیان رسانه‌ها اختیارات آنها را مشخص کنیم. امیدواریم که در کمیسیون تلفیق تصویب شود و در برنامه ششم این قانون ساماندهی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

Enter the text from the image below
 
بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *

آخرین خبرها

پایگاه خبری تحلیلی ر سانشردارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی