این وب سایت جهت دسترسی سریعتر از کوکی های شما استفاده می کمد
کانال تلگرام رسانشز
اینستاگزام رسا نشر
اپلیکیشن رادیو رسا
اپلیکیشن رسا خبر
کانال تلگرام رسانشز
اینستاگزام رسا نشر
اپلیکیشن رادیو رسا
اپلیکیشن رسا خبر

خبرنگار و تکلیف تاریخی

خبر در فرهنگ دینی و شریعت مقدس ما نیز مورد توجه و تاکید است، در قرآن کریم نیز سوره ای با نام “نباء” بر این مهم، صحه گذارده است که این موضوع، اهمیت بالا و والای
خبرنگار و تکلیف تاریخی

خبر و خبررسانی را باردیگر به ما یادآور می سازد.

عصر خبر- اسمعیل شاه محمدی -باز هم سخن از روز “خبرنگار” است. عنصری که دردهای جامعه را با زبانی رسا و البته در چارچوب قانون بازگو می کند و همزمان، نسخه درمانی و راهکار صحیح را هم گوشزد؛ در همه جوامع، اگر خبر و خبررسانی به موقع وجود داشته باشد و میدان کار و فعالیت سالم مدنی برای خبرنگار فراهم شود، تردید نباید کرد که آهنگ رشد متوازن در همه اجزاء و امور ، شنیده خواهد شد.
خبر و خبرنگار واژه هایی مقدس هستند، و در باطن خود نوعی شفافیت را به ودیعت دارند. یک خبرنگار واقعی که رسالت بزرگ اطلاع رسانی سالم، بی غرض و دقیق را درک کرده و در این راه، گام بر می دارد هرگز حاضر نخواهد شد رسالت حرفه ای و قلم خود را با موقعیتی هرچند چشمگیر یا ثروتی که ادامه مسیر حرفه ای را برای او غیرممکن یا ناهموار می سازد، عوض کند و به همین دلیل است که امروزه احترام و اعتماد جامعه بشری به این صنف زحمتکش و ساعی نه از روی تعارف و لطف، بلکه با کمال میل و از سر معرفت و عزت است؛ زیرا زحمات و خدمات طاقت فرسای خبرنگاران برآیندی بزرگ در جهت اصلاح امور جوامع بشری داشته و مردم نتیجه شیرین تلاش های اهل خبر و رسانه را از نزدیک دیده و لمس کرده اند.
تاریخ، همواره به عنوان سندی گویا از آنچه گذشته و می گذرد، در دسترس انسانهاست؛ دیباچه ای از فراز و فرودها و تفکرها و نحله های مختلف و متنوع. اینکه برخی از تاریخ به عنوان یک “معلم” یاد می کنند بیراه نیست… و همین معلم، به ما یادآور می شود که در هر برهه و مقطعی که خبر و خبررسانی نبوده است، نه تنها توسعه و پیشرفت، معنایی نداشته، بلکه بردگی مادی و فکری و زیست نکبت بار بشر خود را به سطحی رسانده که بعضا مورخان نیز از ثبت کامل وقایع، درمانده اند، زیرا در فضاهای بسته  است که زشتی و پلشتی اوج می گیرد و سلاطین منفعت اندیش و ستم پیشگانی که دنیا را با همه امکاناتش، عشرتکده خود و خاندان خود می پندارند، اجازه هرکاری را پیدا می کنند و تا جایی که می توانند حق را ناحق می سازند، در حالی که اگر پدیده معجزه آفرین “خبر” و عنصر پویا و حساسی به نام “خبرنگار” وجود داشته باشد، هیچگاه و در هیچ نقطه ای از جهان، ظلم و جوری از چشم بشریت پنهان نخواهد ماند.
خبر در فرهنگ دینی و شریعت مقدس ما نیز مورد توجه و تاکید است، در قرآن کریم نیز سوره ای با نام “نباء” بر این مهم، صحه گذارده است که این موضوع، اهمیت بالا و والای خبر و خبررسانی را باردیگر به ما یادآور می سازد.
جا دارد در ایامی که به نام خبرنگار مزین گردیده، سلامی از سر صدق و ارادت به سفیران صادق خبر یعنی خبرنگاران شهیدمان داشته باشیم و دست خبرنگاران بامسئولیت و دردآگاهی که امروز در این راه پرفراز و نشیب، با اراده و ایمان راسخ همت گماشته و بر تکلیف تاریخی خود پای می فشارند را به گرمی بفشاریم… خبرنگاران! روزتان مبارک
منبع: عصرخبر

دیدگاهتان را بنویسید

بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *

آخرین خبرها

پایگاه خبری تحلیلی ر سانشردارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی