این وب سایت جهت دسترسی سریعتر از کوکی های شما استفاده می کمد
کانال تلگرام رسانشز
اینستاگزام رسا نشر
اپلیکیشن رادیو رسا
اپلیکیشن رسا خبر
کانال تلگرام رسانشز
اینستاگزام رسا نشر
اپلیکیشن رادیو رسا
اپلیکیشن رسا خبر

حصر، بقایی و دختر لاریجانی ، محسنی اژه ای در دانشگاه شریف

دختر رئیس قوه قضائیه هیچ وقت و هیچ جایی بازداشت نبوده است.

اژه ای سخنگوی قوه قضائیه امروز در دانشگاه صنعتی شریف حاضر شد و به سوالات دانشجویان پاسخ داد.

به گزارش عصرایران، مهمترین بخش های سخنان اژه ای به این شرح است:

– دختر رئیس قوه قضائیه با هیچ سرویس و فردی در ارتباط نیست، این حرف صددرصد دروغ است.

– ایشان هیچ وقت و هیچ جایی بازداشت نبوده است، به غیر از زیارت عتبات نه یک بار ایشان به خارج از کشور رفته و نه ارتباطی با سرویس های جاسوسی داشته و لذا مطلقاً یک لحظه تحت تعقیب نبوده است.

– این شایعه ها قطعا با انگیزه های خاص سیاسی مطرح می‌شوند.

– پرونده حمید بقایی در مورد مسائل مالی بوده و در شرف صدور حکم است لذا تا زمانی که حکم پرونده صادر نشده ، به آن اعتراض نشده و به اعتراض رسیدگی نشود از بیان جزییات آن معذورم .

– پرونده برادر رئیس جمهور هیچ ارتباطی با پرونده بقایی ندارد

متن خبر

معاون اول قوه قضاییه گفت: بارها گفتیم شورای عالی امنیت ملی مصوب کرد که الان به صلاح نیست که سران فتنه محاکمه شوند و مقرر شد آنها محصور باشند و باید بدانیم که کاری که شورای عالی امنیت ملی کرده بر اساس قانون اساسی بوده است.

به گزارش فارس، حجت الاسلام محسنی اژه‌ای در ادامه گپ و گفت با دانشجویان دانشگاه شریف با اشاره به مساله بودجه گفت: در برنامه ششم شورای نگهبان تایید کرد که ٢.٩ بودجه عمومی کشور به قوه قضاییه اختصاص پیدا کند سال ٩۶ این موضوع عملی نشد برای امسال جمع بندی کردیم نیاز به ٢٣ هزار میلیارد داریم که نصف این را هم نمی دهند.

با اینکه برنامه ششم ملزم کرده مجموع بودجه ما اگر تخصیص دهند می شود ٢.۶ درصد. پس تکالیفی که به عهده ما گذاشته شده چه می شود؟ در مسایلی که باید تفاضل دیه داد و قانون اجازه داده از بیت المال پرداخته شود بودجه نیاز است.

وی ادامه داد: می گویید چرا سران فتنه را محاکمه نمی کنید؟ ما بارها گفتیم شورای عالی امنیت ملی مصوب کرد الان به صلاح نیست محاکمه و آنها را محصور کرد. تا الان هم این مصوبه پابرجاست که اگر نبود قوه قضاییه همان موقع وارد کار می شد.

اژه‌ای گفت: کاری که شورای عالی امنیت ملی کرده بر اساس قانون اساسی بوده است.

وی گفت: در رابطه با اینکه رییس قوه فقط در مورد مسایل سیاسی حرف می رند. این گلایه را خیلی ها دارند. در جلسه روز دوشنبه که مسئولان عالی هستند و حدود ٣ ساعت است فقط چند دقیقه کوتاه به مسایل سیاسی می پردازد و بقیه مسایل حقوقی است.

معاون اول قوه قضاییه ادامه داد: در خصوص آیین دادرسی کیفری، قانون مواد مخدر و اینها صحبت می شود. در مورد سازمان زندان ها ما تمام تلاش مان این بوده که همه چیز را جرم انگاری نکنیم اما مجلس لایحه می دهد یا دولت و جرم انگاری می کنند اما بدانید در بحث حبس زدایی از حداکثر ظرفیت قانونی استفاده کرده ایم.

وی افزود: برخی می گویند خیلی کارها به بودجه ربطی ندارد در حالی که از هزینه های اولیه زندان مثل غذا و بهداشت کسر شده که اضافه نشده و این در حالی است که در این ایام شاهد افزایش قیمت هم بوده‌ایم.

اژه‌ای گفت: ما بخواهیم یک فرد معتاد کنار یک زندانی مهریه نباشد این تفکیک سازی امکانات می خواهد.

سخنگوی قوه قضاییه گفت: در قوه قضاییه واقعا شبانه روز تلاش می کنند و دغدغه ای که شما دارید آنها هم دارند ما نمی خواهیم یک فرد به اشتباه یا حتی یک ساعت اضافه در زندان بماند.

وی ادامه داد: در خصوص کاسپین مطالبی گفتند که درست نبود و اعتنا نکردیم. من خواهش می کنم همه مشکلات را به گردن قوه قضاییه نیاندازید. ١١ میلیون ٧٠٠ هزار چک برگشتی تا آخر آبان داشتیم این تقصیر قوه قضاییه است

اژه‌ای گفت: در مورد این موسسات اعتباری که من گلوی خودم را پاره کردم که در دادن مجوز بررسی‌های لازم صورت بگیرد آمدند و بیش از ١٠٠٠ موسسه را مجوز دادند. اما بازهم ما بارها گفتیم حق مردم تا جایی که ممکن است به آنها داده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

Enter the text from the image below
 
بخش های ضروری علامت گذاری شده اند *

آخرین خبرها

پایگاه خبری تحلیلی ر سانشردارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی