توزیع جلیقه ضدگلوله در میان محیط‌بان/ استخدام محیط‌بان در سال ۹۷

فرمانده یگان حفاظت محیط‌زیست با اشاره به وجود ۲۸۰۰ محیط‌بان در کشور، گفت: استاندارد جهانی بیان می‌کند به ازای هر یک هزار هکتار یک محیط‌بان باید وجود داشته باشد که در کشور به ازای هر ۱۲ هزار و ۵۰۰ هکتار یک محیط‌بان وجود دارد این در حالی است که نسبت به پست‌های سازمانی حدودا بیش […]

فرمانده یگان حفاظت محیط‌زیست با اشاره به وجود ۲۸۰۰ محیط‌بان در کشور، گفت: استاندارد جهانی بیان می‌کند به ازای هر یک هزار هکتار یک محیط‌بان باید وجود داشته باشد که در کشور به ازای هر ۱۲ هزار و ۵۰۰ هکتار یک محیط‌بان وجود دارد این در حالی است که نسبت به پست‌های سازمانی حدودا بیش از شش هزار نفر محیط‌بان در کشور کمبود است.

به گزارش ایلنا، جمشید محبت‌خانی در همایش روز درختکاری در کرمانشاه و در جمع خبرنگاران گفت: با پیگیری‌های شبانه‌روزی صورت گرفته یکهزار جلیقه ضد گلوله برای محیط‌بانان تحویل گرفته شد که با رایزنی‌های صورت گرفته ۵۰۰ عدد جلیقه دیگر تا پایان سال جاری تحویل خواهد شد تا بتوان میان محیط‌بانان کشور تقسیم کرد.

وی افزود: امید است بتوان با تقسیم این جلیقه‌های ضد گلوله جان محیط‌بانان در برابر شکارچیان متخلف که با سلاح هستند، حفظ شود.

فرمانده یگان حفاظت محیط‌زیست همچنین ابراز امیدواری کرد با آموزش‌هایی که در حال انجام است آمادگی جسمانی محیط‌بانان افزایش یابد.

محبت‌خانی با بیان اینکه به دنبال پیشگیری از تعرض به محیط‌بان و محیط‌زیست هستیم، اظهار داشت: تفاهم‌نامه‌هایی وجود دارد که از پتانسیل نیروی انتظامی در بحث مبارزه با متخلفان و شکارچیان متخلف استفاده کرده تا تخلفات را به حداقل رسانده و از پتانسیل آن‌ها به منظور حفظ محیط‌بانان استفاده کنیم.

وی از مردم درخواست کرد با سامانه محیط زیست مشارکت کنند و تخلفاتی که مطلع می‌شوند را سریعا گزارش دهند تا بتوان با افرادی که بدون آگاهی به محیط زیست صدمه وارد می‌کنند و آینده خود و فرزندان‌شان را به خطر می‌اندازند برخورد کرد.

فرمانده یگان حفاظت محیط‌زیست با اشاره به اینکه داشتن ۸۰ میلیون محیط‌بان در کشور شعار محوری و استراتژیک ما است، تصریح کرد: در صورتی که بخواهیم محیط‌زیست را از لحاظ آسیب‌پذیری حفظ کنیم باید به سمت احیا کردن پیش‌برویم تا نگرانی نسل‌‎های آینده را نداشته‌ باشیم و این امانت را حفظ کنیم.

محبت‌خانی ادامه داد: لازم است ۸۰ میلیون محیط‌بان را در کشور تحقق بخشیم تا کشور را از حیث محیط‌زیست در سطح جهان نمونه کنیم.

وی با اشاره به وجود ۱۲۰ محیط‌بان شهید در کشور، خاطرنشان کرد: طی چهار ماه گذشته یک محیط‌بان شهید در یزد، حدود ۲۷ نفر مجروح بستری در کشور و ۴۲ نفر به صورت سرپایی درمان شدند و امروز یکی از محیط‌بانان در استان خراسان رضوی مورد اصابت تیر قرار گرفتند و در بیمارستان تربت حیدریه بستری شدند.

فرمانده یگان حفاظت محیط‌زیست اضافه کرد: امیدواریم با تجهیزاتی که تحویل محیط‌زیست خواهد شد و همچنین همراهی مردم بتوان خسارت‌هایی که به محیط‌بانان وارد می‌شود را کاهش داد.

محبت‌خانی با اشاره به اینکه یکی از دغدغه‌های ما برابر کردن شمار محیط‌بانان متناسب با پست سازمانی ابراز داشت: در حال حاضر هشت هزار و ۵۰۰ پست سازمانی محیط‌بان داریم که موجودی سازمان دو هزار و ۸۰۰ محیط‌بان است.

وی ادامه داد: استاندارد جهانی بیان می‌کند به ازای هر یک هزار هکتار یک محیط‌بان باید وجود داشته باشد که در کشور به ازای هر ۱۲ هزار و ۵۰۰ هکتار یک محیط‌بان وجود دارد این در حالی است که نسبت به پست‌های سازمانی حدودا بیش از شش هزار نفر محیط‌بان در کشور کمبود است.

فرمانده یگان حفاظت محیط‌زیست افزود: سازمان محیط زیست به دنبال این است که سال آینده استخدام محیط‌‌بان و کارشناس را داشته باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.