توقف پرسپولیس و سپاهان در ال‌کلاسیکو؛ پرسپولیس همچنان در تعقیب استقلال

پرسپولیس و سپاهان در دیداری حساس و جذاب در ورزشگاه آزادی به تساوی بدون گل رسیدند. با این نتیجه، پرسپولیس با ۵۳ امتیاز در رده دوم جدول باقی ماند و سپاهان ۴۶ امتیازی در رده سوم قرار گرفت. در این دیدار، امید عالیشاه از پرسپولیس با کارت قرمز مستقیم اخراج شد.

دیدار تیم‌های پرسپولیس و سپاهان در هفته بیست‌وپنجم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال با تساوی بدون گل به پایان رسید.

به گزارش ایرنا، دیدار حساس تیم‌های پرسپولیس و سپاهان که به ال‌کلاسیکو ایران معروف است در هفته بیست‌وپنجم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال، از ساعت ۱۹:۳۰ دقیقه در ورزشگاه آزادی آغاز شد که در نهایت با تساوی بدون گل به پایان رسید.

با توجه به توقف استقلال تهران مقابل تراکتور تبریز، شاگردان اوسمار ویرا این شانس را داشتند تا با برتری در این دیدار به صدر جدول صعود کنند که نتوانستند به این مهم دست پیدا کنند. در مقابل طلایی‌پوشان نیز که کمی از کورس قهرمانی عقب مانده‌اند، امیدوار بودند تا با برتری در این دیدار حساس، حداقل به کسب سهمیه آسیایی دست پیدا کنند و امیدوار باشند که در ادامه در کورس قهرمانی قرار بگیرند.

استقبال خوبی از این دیدار شده بود و تقریبا هواداران تمام ظرفیت ورزشگاه آزادی را پر کرده بودند و نزدیک به ۶۰ هزار هوادار از نزدیک این دیدار را تماشا کردند. رحمان رضایی و هومن افاضلی از اعضای کادر فنی تیم ملی فوتبال نیز در ورزشگاه آزادی حضور داشتند و نظاره‌گر بازی پرسپولیس و سپاهان بودند.

توقف پرسپولیس و سپاهان در ال‌کلاسیکو؛ پرسپولیس همچنان در تعقیب استقلال

دقایق حساس:

دقیقه ۲۹: اولین موقعیت جدی برای پرسپولیس بدست آمد. ارسال عبدالکریم حسن در محوطه جریمه سپاهان با ضربه سر گئورگی گولسیانی همراه شد که توپ با اختلاف کمی از بالا دروازه سپاهان به بیرون رفت.

دقیقه ۳۱: ضربه عبدالکریم حسن در زاویه بسته با اختلاف از بالا دروازه پیام نیازمند به بیرون رفت.

دقیقه ۴۰: پاس در عمق تماشایی رضا شکاری در موقعیت مناسب به رامین رضاییان رسید اما ضربه این بازیکن به توپ کنار دروازه برخورد کرد و بهترین موقعیت سپاهان به راحتی از دست رفت.

توقف پرسپولیس و سپاهان در ال‌کلاسیکو؛ پرسپولیس همچنان در تعقیب استقلال

دقیقه ۴۳: مهدی ترابی با یک حرکت پا به توپ به قلب خط دفاعی سپاهاتن زد و در نهایت ضربه او به شکل خطرناکی از بالا دروازه سپاهان به بیرون رفت.

دقیقه ۴۹: اورونوف به زیبایی با پاس بلند توپ را به حنانوف رساند، حرکت پا به توپ مدافع پرسپولیس با تکل زکی‌پور همراه شد تا اولین موقعیت پرسپولیس در نیمه دوم از دست برود.

دقیقه ۶۱: عبدالکریم در موقعیت خوبی برای گلزنی قرار گرفت ولی شوت او را مدافع سپاهان با تکل به موقع راهی کرنر کرد.

دقیقه ۶۹: ارسال خطرناک عبدالکریم حسن در محوطه جریمه با ضربه سر عیسی آل‌کثیر بعد از برخورد به مدافعین سپاهان به کرنر رفت.

دقیقه ۷۰: ارسال عبدالکریم حسن می‌رفت که به گل اول پرسپولیس تبدیل شود اما مدافع سپاهان زودتر از آل کثیر توپ را به کرنر فرستاد.

توقف پرسپولیس و سپاهان در ال‌کلاسیکو؛ پرسپولیس همچنان در تعقیب استقلال

دقیقه ۷۵: شوت رضا شکاری بی دقت بود و با اختلاف از بالای دروازه راهی اوت شد.

دقیقه ۸۲: در حالی که شهریار مغانلو به دلیل مصدومیت بر روی زمین بود، بازیکنان پرسپولیس به بازی ادامه دادند و حرکت امید عالیشاه با اعتراض شدید و درگیری برایان دابو با کاپیتان پرسپولیس همراه شد که در نهایت داور این دیدار امید عالیشاه را با کارت قرمز مستقیم از زمین بازی اخراج کرد و دابو را نیز با کارت زرد جریمه کرد تا کار برای سرخ‌پوشان در ادامه دیدار سخت‌تر شود.

دقیقه ۳+۹۰: ارسال خطرناک رامین رضاییان در دهانه دروازه پرسپولیس با ضربه سر هادی محمدی به شکل خطرناکی از کنار دروازه بیرانوند به بیرون رفت.

با این نتیجه تیم فوتبال پرسپولیس با ۵۳ امتیاز و اختلاف یک امتیازی با استقلال تهران در رتبه دوم باقی ماند و در مقابل سپاهان با ۴۶ امتیاز در رتبه سوم ایستاد.

توقف پرسپولیس و سپاهان در ال‌کلاسیکو؛ پرسپولیس همچنان در تعقیب استقلال

تیم داوری: بیژن حیدری، کمک‌ها: فرهاد مروجی، علی اکبری نوری و علی صفایی، ناظر: رضا سخندان

ترکیب ابتدایی پرسپولیس:

علیرضا بیرانوند، وحدت حنانوف، حسین کنعانی، گئورگی گولسیانی، عبدالکریم حسن، مسعود ریگی، سروش رفیعی، مهدی ترابی، اوستون اورونوف، امید عالیشاه و عیسی آل کثیر.

سرمربی: اوسمار ویرا

 

ترکیب ابتدایی سپاهان:

پیام نیازمند، هادی محمدی، برایان دابو، محمد کریمی، رامین رضاییان، سیاوش یزدانی، فرشاد احمدزاده، میلاد زکی‌پور، امید نورافکن، شهریار مغانلو و رضا شکاری.

سرمربی: ژوزه مورایس

نظرات بسته شده است.